Pec pod Sněžkou 193, 542 21 Pec pod Sněžkou
+420 722 702 111
info@hotelhvezda.cz

Vítejte na Hvězdě

Ochutnejte tradiční krkonošskou kuchyni

JSME TU PRO VÁS JIŽ OD ROKU 1907!

Proč si rezervovat pobyt u nás

Pec pod Sněžkou patří mezi největší a nejznámější rekreační střediska v Krkonoších. Hotel Hvězda nabízí atraktivní ubytování v této lokalitě. Celoroční ubytování ve dvou až pětilůžkových, vkusně zařízených pokojích. Součástí je stylová horská restaurace, která nabízí tradiční česká a krkonošská jídla.

RODINNÉ PROSTŘEDÍ

Hotel Hvězda prošel na jaře roku 2019 částečnou rekonstrukcí a modernizací. Nabízíme celoroční ubytování ve dvou až pětilůžkových pokojích s vlastním sociálním zařízením.

TRADIČNÍ KUCHYNĚ

Pochutnejte si na tradiční krkonošské kuchyni v příjemném prostředí naší hotelové restaurace nebo venkovní zahrádky. Vaříme pouze z čerstvých surovin.

OSOBNÍ PŘÍSTUP

Máte speciální přání? Plánujete pobyt pro větší skupinu osob? Chcete tipy na výlety do okolí? Neváhejte se na nás obrátit. Rádi vám vyjdeme vstříc!

UBYTOVÁNÍ S DĚTMI

Pro naše „nejmenší“ hosty nabízí hotel Hvězda dětský koutek. Děti si zde mohou hrát, něco přečíst, nakreslit nebo sledovat pohádky. Pro děti i jejich rodiče pořádá hotel Hvězda spoustu akcí, jako například „Týden maminek s dětmi“, „Víkend s čertem a Mikulášem“ nebo „Dětský golfový tábor“.

DOMÁCÍ MAZLÍČCI JSOU VÍTÁNI

Chystáte se na dovolenou s vaším domácím mazlíčkem? U nás jste vítáni. Váš domácí mazlíček vás může doprovázet všude, a to i do restaurace.

VÝLETY A ZÁBAVA

Východ slunce na Sněžce, stezka korunami stromů, bobová dráha, jízda na koloběžkách, turistika, sjezdové lyžování, běžky, SkiAlpy, houbaření, jízda na koni – přijeďte a vyberte si aktivitu šitou na míru pro vás!

Restaurace oceněná Zdeňkem Pohlreichem

O víkendech standardní nabídku pokrmů rozšiřujeme o tematické gastronomické zážitky a zkrátka nepřijdou ani ti, kteří si přejí pokrm bez lepku či laktózy.

Darujte jedinečný zážitek v podobě krásné dovolené v Krkonoších.

Hotel Hvězda, Pec pod Sněžkou – historie

Až do roku 1907 stály podél Zeleného potoka, v úseku od dnešního autobusového nádraží ke stejnojmennému parkovišti, jen čtyři prosté chalupy horských zemědělců, kteří sklízeli seno na nezastavěné Malé pláni. Hotel Hvězda, postavený v roce 1907 Stefanem Meergansem pod jménem Frühlingsheim – Jarní domov, byl první novostavbou pro turisty v této části Pece. Stavba třípodlažního domu představovala v tehdejších poměrech velký počin. Oba štíty i přední rizalit zdobily otevřené pavlače, které byly později kvůli drsným přírodním podmínkám zaskleny a zvětšily objem domu. Hostinec v roubeném přízemí je v provozu nepřetržitě přes devadesát let a zachoval si původní tvář. Během první světové války turistický a hlavně lyžařský ruch ustal a do hor se vrátil až po roce 1923, s ním i stavební práce okolo Zeleného potoka. Ve čtyřech letech 1928 až 1931 bylo podél prašné cesty postaveno nebo zcela přestavěno deset domů, další vznikly ještě do 2. světové války. Tím se v horské obci vytvořila jediná, a proto Hlavní ulice. Po roce 1938 tady stavění na celých padesát let ustalo, nové domy mohly vzniknout až po roce 1989.

PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com