Pec pod Sněžkou 193, 542 21 Pec pod Sněžkou
+420 722 702 111
info@hotelhvezda.cz

Vítejte na Hvězdě

Jsme tu pro vás již od roku 1907!

Pec pod Sněžkou patří mezi největší a nejznámější rekreační střediska v Krkonoších. Hotel Hvězda nabízí atraktivní ubytování v této lokalitě. Celoroční ubytování ve dvou až pětilůžkových, vkusně zařízených pokojích. Součástí je stylová horská restaurace, která nabízí tradiční česká a krkonošská jídla.

Hotel Hvězda, Pec pod Sněžkou – historie

Až do roku 1907 stály podél Zeleného potoka, v úseku od dnešního autobusového nádraží ke stejnojmennému parkovišti, jen čtyři prosté chalupy horských zemědělců, kteří sklízeli seno na nezastavěné Malé pláni. Hotel Hvězda, postavený v roce 1907 Stefanem Meergansem pod jménem Frühlingsheim – Jarní domov, byl první novostavbou pro turisty v této části Pece. Stavba třípodlažního domu představovala v tehdejších poměrech velký počin. Oba štíty i přední rizalit zdobily otevřené pavlače, které byly později kvůli drsným přírodním podmínkám zaskleny a zvětšily objem domu. Hostinec v roubeném přízemí je v provozu nepřetržitě přes devadesát let a zachoval si původní tvář. Během první světové války turistický a hlavně lyžařský ruch ustal a do hor se vrátil až po roce 1923, s ním i stavební práce okolo Zeleného potoka. Ve čtyřech letech 1928 až 1931 bylo podél prašné cesty postaveno nebo zcela přestavěno deset domů, další vznikly ještě do 2. světové války. Tím se v horské obci vytvořila jediná, a proto Hlavní ulice. Po roce 1938 tady stavění na celých padesát let ustalo, nové domy mohly vzniknout až po roce 1989.

Proč si rezervovat pobyt právě u nás?

RODINNÉ PROSTŘEDÍ

Hotel Hvězda je od jara roku 2019 postupně modernizován tak, aby splňoval vaše očekávání pro ideální rodinnou dovolenou. Nabízíme celoročně ubytování ve dvou až šestilůžkových pokojích s vlastní koupelnou.

OSOBNÍ PŘÍSTUP

Rádi vám osobně pomůžeme s plánováním celého Vašeho pobytu u nás či správném výběru pokoje pro Vaši rodinu či firemní teambuilding. Náš milý personál Vám také poradí, kam se vydat za odpočinkem nebo zábavou. 

HOSTINEC

V příjemném a stylovém prostředí našeho hostince nebo venkovní zahrádky připravujeme tradiční krkonošskou kuchyni a české speciality. Vaříme pouze z čerstvých a sezónních surovin.

UBYTOVÁNÍ S DĚTMI

Pro naše „nejmenší“ hosty nabízí hotel Hvězda dětský koutek. Děti si zde mohou hrát, něco přečíst, nakreslit nebo sledovat pohádky. Zároveň připravujeme pro vaše ratolesti celou řadu sportovních a kulturních akcí.

MAZLÍČCI JSOU VÍTÁNI

Chystáte se vyrazit na dovolenou s vaším domácím mazlíčkem nebo mazlíčky? Plánujete výlet a nejste si jistí, zda se budete moci v klidu naobědvat či povečeřet? U nás budete vřele vítáni v hotelu i hostinci.

AKTIVITY A AKCE

Východ slunce na Sněžce, stezka korunami stromů, bobová dráha, jízda na koloběžkách, turistika, sjezdové lyžování, běžky, SkiAlpy, houbaření, jízda na koni – přijeďte a vyberte si aktivitu šitou na míru pro vás!

Udělejte svým blízkým radost. Darujte jedinečný zážitek v podobě krásné dovolené v Krkonoších.